Naładuj swoje akumulatory

Autor: Szymon Jurdziak

Kategoria: Serwis Artykuł opublikowano w CX News nr 1/43/2013

Proszę sobie wyobrazić sytuację, że Panowie Volt, Edison i Tesla zmarnowali swoje talenty. Wszystkie urządzenia w Państwa Szpitalach i Klinikach mogłyby wtedy wziąć udział w reklamie pewnego koncernu samochodowego. Zaraz po ich uruchomieniu pojawiłyby się kłęby dymu i charakterystyczny warkot (oczywiście jeśli Panowie Diesel i Benz nie poszliby w ślady wspomnianych wcześniej). Na szczęście w XXI wieku korzystamy ze zdobyczy techniki Wielkich Wynalazców, dzięki czemu nie tylko nie wdychamy tak wiele spalin, ale i urządzenia, przez nas wykorzystywane, stały się mobilne. Zawdzięczamy to w dużej mierze bateriom oraz akumulatorom. Zwłaszcza te ostatnie są przyszłością, mimo że w telewizji co chwilę zadają temu kłam biegające różowe króliki.

Akumulatory znamy przede wszystkim z samochodów, ale także z laptopów, no i oczywiście tak popularnych ostatnio smartfonów. Również zaawansowana aparatura medyczna, coraz częściej korzysta z tego typu źródeł zasilania. Spośród różnego typu urządzeń, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie oraz w swoich gabinetach, wszystkie fotele i stoły operacyjne firmy UFSK są zasilane akumulatorami. Dzięki temu na sali operacyjnej w trakcie całego dnia zabiegowego, nie plączą się żadne kable. Użytkownicy natomiast mogą w każdej chwili zmienić położenie stołu. Ten niemiecki producent zdecydował się na wykorzystanie akumulatorów żelowych, które gwarantują długotrwałą żywotność przy zastosowaniu się do pewnych zasad dotyczących obsługi. Aby obecni użytkownicy mieli pewność właściwego obchodzenia się ze swoim sprzętem, nowi natomiast zobaczyli jakie to proste, poniżej zamieszczamy krótką instrukcję:

1. Zaleca się podłączenie akumulatora do ładowania po każdym zakończonym dniu zabiegowym.
2. Pełne ładowanie akumulatora trwa około 15 godzin. Po całkowitym naładowaniu kontrolka ładowania zaświeci się na zielono.
3. Akumulator posiada wbudowany układ zapobiegający przeładowaniu. Oznacza to, że można bez obaw ładować go dłużej.
4. Jeżeli akumulator zostanie całkowicie rozładowany, uruchomi się sygnał dźwiękowy (piszczenie). W tej sytuacji należy natychmiast podłączyć akumulator do ładowania na co najmniej 42 godziny, aż kontrolka ładowania zaświeci się na zielono.

Uwaga! Całkowite rozładowanie znacznie skraca żywotność akumulatora, więc należy tego unikać.

Uwaga! Brak eksploatacji urządzenia przez dłuższy okres (powyżej 1 miesiąca) niekorzystnie wpływa na żywotność akumulatora i może doprowadzić do nieodwracalnego zużycia. W takiej sytuacji należy skontaktować się z serwisem.

Wskazania kontrolki ładowania:
Kontrolka świeci się na zielono-pomarańczowo – akumulator ładuje się.
Kontrolka miga na pomarańczowo – akumulator jest prawie naładowany.
Kontrolka świeci się na zielono – akumulator został naładowany.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Serwis:

Praca zdalna serwisu w trakcie pandemii

„Świat się zmienił! Mówi mi to woda, mówi mi to ziemia, wyczuwam to w powietrzu. Wiele z tego co kiedyś istniało zostało zatracone, bo nie żyją już ci, którzy to pamiętali.” Jakże na czasie są te słowa, wypowiedziane przez Galadrielę w prologu ekranizacji „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. To jak zmienił się świat obserwujemy wszyscy od ponad roku. Każdy z nas w mniejszy lub większy sposób został dotknięty nową rzeczywistością. Musieliśmy się dostosować do nowych zasad funkcjonowania, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Okiem handlowca

Jako handlowiec Consultronix SA, biorę czynny udział w procesach instalacji urządzeń marki FotoFinder. Ich kluczowym etapem jest szkolenie personelu w zakresie obsługi sprzętu i oprogramowania. 

Archiwizacja bazy danych tylko dla użytkowników EyeCubed™ firmy Ellex

Kontynuując cykl artykułów dotyczących zabezpieczania danych w urządzeniach z naszej oferty, pragnę przedstawić kolejnego bohatera – USG EyeCubed™ firmy Ellex. Od kilku lat EyeCubed™ należy do liderów na rynku medycznym w dziedzinie ultrasonografii okulistycznej. Jego główną zaletą jest doskonała jakość obrazu. Jednak, jak wszyscy wiemy, dobrej jakości zdjęcia zajmują dużo pamięci na dysku komputerowym, co prędzej czy później prowadzi do jej zapełnienia. Warto więc poznać sposoby archiwizowania bazy danych na dyskach zewnętrznych, w celu zachowania płynności użytkowania. 

Archiwizacja bazy danych w stacji diagnostycznej VX120 firmy VISIONIX

W obecnym numerze naszego magazynu CX News, pragnę kontynuować cykl artykułów dotyczących zabezpieczania danych w urządzeniach zainstalowanych w Państwa klinikach. Opisaliśmy już perymetr firmy Frey, wideodermatoskop firmy FotoFinder oraz rodzinę urządzeń Optos. Przyszedł czas na flagowy produkt w naszej ofercie z zakresu diagnostyki okulistycznej, a mianowicie stację diagnostyczną VX120/130 firmy Visionix. 

Archiwizacja badań pacjentów i struktura bazy danych w systemach 200TX i Daytona firmy Optos

W ostatnich numerach naszego czasopisma strony serwisowe zostały poświęcone tematyce archiwizacji danych w perymetrach i wideodermatoskopach, które znajdują się w naszej ofercie. Dzisiaj chciałbym Państwu przybliżyć sposób, w jaki danymi pacjentów gospodarują systemy 200TX oraz Daytona firmy Optos.