Naturalny kwas hialuronowy – gwarancja niezawodności

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/44/2013

Szwedzka firma Bohus BioTech - specjalizuje się w produkcji do­skonałych preparatów wiskoelastycznych. Wszystkie produkty powstały na bazie kwasu hialuronowego, pozyskiwanego meto­dą ekstrakcji z grzebieni kogucich. Wyróżnia je między innymi: idealna struktura molekularna, pozwalająca na osiągnięcie zna­komitych efektów ochrony komórek śródbłonka oraz zachowa­nie optymalnej głębokości komory przedniej podczas kapsulo­reksji. 
 
Preparaty bardzo łatwo można usunąć z wnętrza gałki ocznej, minimalizując tym samym pooperacyjny wzrost ciśnienia we­wnątrzgałkowego. Firma Bohus BioTech proponuje cztery stęże­nia hialuronianu sodu w preparatach Microvisc, pomagając tym samych chirurgom oka pracować szybko, skutecznie i efektyw­nie. 
 
Microvisc 1% 
Produkt uniwersalny, o wysokiej masie cząsteczkowej, posiada­jący bardzo dobrą lepkość oraz właściwości kohezyjne. Stosowa­ny najczęściej w pierwszych fazach zabiegu fakoemulsyfikacji. 
 
Microvisc Plus 1.4%  
Popularny ze względu na swoje szerokie, uniwersalne zastosowa­nie. Posiada właściwości kohezyjne, które zapewnią maksymalną stabilizację wewnątrzgałkową, podczas tworzenia przestrzeni w czasie kapsuloreksji. Niezawodny w trudnych przypadkach ta­kich jak urazy, czy chirurgia refrakcyjna. Doskonale zachowuje się podczas implantacji soczewek wewnątrzgałkowych. 
 
Microvisc Phaco 2.5% 
Nowoczesny produkt stworzony do zadań specjalnych. W spo­czynku przyjmuje właściwości kohezyjne (np. podczas kapsu­loreksji), natomiast w warunkach dynamicznych zachowuje się w sposób dyspersyjny (np. podczas fakoemulsyfikacji). 
 
 microvisc
 
BBT visc 1.5 % 
Produkt, o średniej masie cząsteczkowej, ma charakter dyspersyj­ny oraz adhezyjny. Adhezyjność zapewnia, że preparat pozosta­nie w przedniej komorze podczas fakoemulsyfikacji, gwarantu­jąc doskonałe pokrycie i zabezpieczenie komórek endothelium. 
 
Wiskoelastyki firmy Bohus BioTech określa wysoka wydajność oraz łatwość użycia. Dostępne w dwóch pojemnościach 0.55 ml i 0.85 ml, zapakowane do jednorazowych, szklanych strzykawek z załączoną kaniulą irygacyjną. 

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Bohus Biotech



Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Technologia SPECTRALIS SHIFT. Prędkość dostosowana do potrzeb

Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy. 

Odkryj jeszcze więcej. Nowe funkcje w ANTERIONIE®

„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy! 

Nowa odsłona MR Q. Premiera lasera YAG/SLT

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

Współczesna optometria. Zadania i kierunki rozwoju

Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.

Dodatkowa para oczu. Moje doświadczenie z USG SK MED

W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.