Nie przegap tego! Nowa generacja USG EyeCubed™

Autor: Dariusz Łagan

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/48/2014

Specjaliści firmy Ellex, wykorzystując wiedzę i doświadczenie, nieustannie pracują nad doskonaleniem metod diagnozowania i leczenia schorzeń gałki ocznej. Rozwój technologii sprawia, że to co kiedyś było wizjonerskim marzeniem, dziś staje się standardem. Jednak obserwując pojawiające się na rynku ultrasonografy często dochodzę do wniosku, że producenci zamiast skupić się na esencji, czyli poprawie jakości obrazu, ergonomii oraz sprostaniu nowym wyzwaniom jakie stawia rozwój informatyki, poprawiają… wygląd obudowy.
 
Z pewnością nie dotyczy to firmy Ellex, która koncentrując swoją działalność wyłącznie w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń okulistycznych, po raz kolejny stworzyła aparat, który jest wyznacznikiem nowej jakości. W opozycji do trendów związanych z kosmetycznymi poprawkami, australijski producent dokonał istotnych zmian mających na celu ułatwienie i usprawnienie pracy oraz, po raz kolejny, wyznaczenie złotego standardu ultrasonografii okulistycznej. W oparciu o te założenia powstał najnowszy model aparatu EyeCubed™ piątej generacji.
 
EyeCubed

 
Seria ultrasonografów EyeCubed od lat słynie z niespotykanej czułości, funkcji obrazowania dynamicznego w standardzie filmowym oraz sond gwarantujących kompleksowe i niezwykle wiarygodne badanie oka. Niezależnie od tego, czy specjalizują się Państwo w chirurgii witreoretinalnej, interesuje Państwa przedni odcinek oka oraz biometria, czy też koncentrujecie swoją działalność na leczeniu jaskry. Każdy użytkownik będzie czerpał korzyści płynące z najwyższej jakości obrazowania jaką oferuje nowy ultrasonograf EyeCubed™.
 
Nowa generacja EyeCubed™ została wyposażona w innowacyjną technologię Sensitive Scan™ pozwalającą na ustawienie energii transmitowanej przez sondę, co umożliwia dostosowanie czułości na optymalnym poziomie dla poszczególnych tkanek. Daje to użytkownikom możliwość lepszego rozróżnienia struktur oka oraz rozpoznanie nawet najbardziej subtelnych zmian. Opcja ta znacznie ułatwia także diagnostykę zmętnień ciała szklistego i płynów podsiatkówkowych.
 
Kolejną zmianą na lepsze jest nowa konstrukcja samokalibrujących się sond stosowanych w modelu V5, które wykorzystują innowacyjny system Smart Talk™. Urządzenie po wpięciu do konsoli „komunikuje” się z nim oraz dopasowuje parametry tak, aby uzyskać optymalne warunki pracy w oparciu o jej właściwości mechaniczne oraz akustyczne. Jest to możliwe dzięki opatentowanej technologii mikrochipowej.
 
Nowy ultrasonograf wyposażony został również w przetwornik obrazu. Algorytm odpowiedzialny za jego powstanie w czasie rzeczywistym został udoskonalony przez inżynierów z centrum badawczego Ellex. Zmiany polegają na dostosowaniu odwzorowań matematycznych do wymogów i potrzeb echografii okulistycznej. Efektem tej pracy jest większa stabilność obrazu oraz lepsze, bardziej naturalne odwzorowanie szczegółów.
 
Jednostka centralna aparatu została wyposażona w najnowocześniejsze podzespoły (tj.: wydajny czterordzeniowy procesor, szybki dysk SSD), co gwarantuje szybką i wygodna pracę nawet w sytuacji, kiedy baza badań pacjentów znacznie się powiększy. Edycja obrazów w nowym oprogramowaniu stała się łatwiejsza oraz bardziej intuicyjna. Warto dodać, że interfejs dostępny jest w języku polskim. Ważnym krokiem w architekturze systemu jest gotowość do pracy w środowisku DICOM, które integruje świat cyfrowej diagnostyki medycznej.
 
Poprzez wybór sond możecie Państwo dopasować Ultrasonograf EyeCubed™ do swoich potrzeb. Podstawową konfiguracją jest zestaw zawierający sondę A-scan biometryczną oraz B-scan 10 MHz. Moduł biometrii posiada wbudowany system rozpoznawania echa z automatyczną detekcją echa twardówkowego oraz algorytm weryfikujący prostopadłość echa względem struktur gałki ocznej. Sonda B-scan 10 Mhz jest jedyną sondą o akwizycji 25 klatek na sekundę, co w połączeniu z podglądem w rozdzielczości HD daje system otwarty, który w każdej chwili mogą Państwo rozbudować o swój aparat (np. o sondę A-scan standaryzowaną lub najwyższej klasy szerokokątny UBM).
 
Jeśli rozważają Państwo zakup ultrasonografu, warto pomyśleć o rozwiązaniu, które bezsprzecznie będzie inwestycją w przyszłość. Najwyższe standardy kontroli jakości oraz innowacyjna technologia uznanego australijskiego producenta powinny stać się dla Państwa najlepszym gwarantem zadowolenia z EyeCubed.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki EllexOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

RETeval® – rewolucja w elektroretinografii

Od ponad roku mam możliwość wykonywania elektroretinografii błyskowej (FERG) za pomocą nowego przenośnego aparatu RETeval firmy LKC Technologies (USA). Zintegrowana elektroda (tzw. pasek wskaźnikowy) w postaci naklejki na dolną powiekę eliminuje stres związany z kontaktem elektrody z okiem, nie przeszkadza w mruganiu, nie blokuje ruchów pacjenta w czasie adaptacji i znacząco zmniejsza ilość zakłóceń.

Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG

Abstrakt
Przedstawienie diagnozy trzech pacjentów pediatrycznych z chorobą monochromatyzmu czopkowego na podstawie testu S-cone ERG, zarejestrowanego przy pomocy urządzenia RETeval Complete.

Oczy Afryki

Do Polski powrócili wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio - polscy okuliści: Izabela Rybakowska, Ryszard Szymaniak i Maciej Matuszyński. Lekarze pracowali w prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek Szpitalu Misyjnym w Maganzo w Tanzanii. 

Usefulness of handheld electroretinogram system for diagnosing blue‑cone monochromatism in children

Orginalny artykuł autorstwa: Takashi Haseoka, Risako Inagaki, Kentaro Kurata, Shinji Arai, Yuri Takagi, Hiroko Suzuki, Akiko Hikoya, Kasumi Nishimura, Yoshihiro Hotta, Miho Sato, tłumaczony przez Paulinę Żurawską (Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG)

Okiem handlowca - ZSO

Diagnostyka Zespołu Suchego Oka to temat, który w ostatnim czasie mocno zyskuje na znaczeniu. W naszej ofercie pojawił się nowy rodzaj stacji diagnostycznej Visionix: model VX120+DE. Aparaty tej marki od lat znane są z multifunkcyjności. W ciągu zaledwie 90 sekund potrafią automatycznie wykonać wiele badań, takich jak: refrakcja, keratometria, aberrometria, tonometria, topografia, pachymetria, zdjęcia przekrojowe przedniego odcinka oka. Najnowsza wersja stacji diagnostycznej VX120+ DE daje dodatkowo możliwość diagnostyki Zespołu Suchego Oka.