Nie przegap tego! Nowa generacja USG EyeCubed™

Autor: Dariusz Łagan

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 2/48/2014

Specjaliści firmy Ellex, wykorzystując wiedzę i doświadczenie, nieustannie pracują nad doskonaleniem metod diagnozowania i leczenia schorzeń gałki ocznej. Rozwój technologii sprawia, że to co kiedyś było wizjonerskim marzeniem, dziś staje się standardem. Jednak obserwując pojawiające się na rynku ultrasonografy często dochodzę do wniosku, że producenci zamiast skupić się na esencji, czyli poprawie jakości obrazu, ergonomii oraz sprostaniu nowym wyzwaniom jakie stawia rozwój informatyki, poprawiają… wygląd obudowy.
 
Z pewnością nie dotyczy to firmy Ellex, która koncentrując swoją działalność wyłącznie w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń okulistycznych, po raz kolejny stworzyła aparat, który jest wyznacznikiem nowej jakości. W opozycji do trendów związanych z kosmetycznymi poprawkami, australijski producent dokonał istotnych zmian mających na celu ułatwienie i usprawnienie pracy oraz, po raz kolejny, wyznaczenie złotego standardu ultrasonografii okulistycznej. W oparciu o te założenia powstał najnowszy model aparatu EyeCubed™ piątej generacji.
 
EyeCubed

 
Seria ultrasonografów EyeCubed od lat słynie z niespotykanej czułości, funkcji obrazowania dynamicznego w standardzie filmowym oraz sond gwarantujących kompleksowe i niezwykle wiarygodne badanie oka. Niezależnie od tego, czy specjalizują się Państwo w chirurgii witreoretinalnej, interesuje Państwa przedni odcinek oka oraz biometria, czy też koncentrujecie swoją działalność na leczeniu jaskry. Każdy użytkownik będzie czerpał korzyści płynące z najwyższej jakości obrazowania jaką oferuje nowy ultrasonograf EyeCubed™.
 
Nowa generacja EyeCubed™ została wyposażona w innowacyjną technologię Sensitive Scan™ pozwalającą na ustawienie energii transmitowanej przez sondę, co umożliwia dostosowanie czułości na optymalnym poziomie dla poszczególnych tkanek. Daje to użytkownikom możliwość lepszego rozróżnienia struktur oka oraz rozpoznanie nawet najbardziej subtelnych zmian. Opcja ta znacznie ułatwia także diagnostykę zmętnień ciała szklistego i płynów podsiatkówkowych.
 
Kolejną zmianą na lepsze jest nowa konstrukcja samokalibrujących się sond stosowanych w modelu V5, które wykorzystują innowacyjny system Smart Talk™. Urządzenie po wpięciu do konsoli „komunikuje” się z nim oraz dopasowuje parametry tak, aby uzyskać optymalne warunki pracy w oparciu o jej właściwości mechaniczne oraz akustyczne. Jest to możliwe dzięki opatentowanej technologii mikrochipowej.
 
Nowy ultrasonograf wyposażony został również w przetwornik obrazu. Algorytm odpowiedzialny za jego powstanie w czasie rzeczywistym został udoskonalony przez inżynierów z centrum badawczego Ellex. Zmiany polegają na dostosowaniu odwzorowań matematycznych do wymogów i potrzeb echografii okulistycznej. Efektem tej pracy jest większa stabilność obrazu oraz lepsze, bardziej naturalne odwzorowanie szczegółów.
 
Jednostka centralna aparatu została wyposażona w najnowocześniejsze podzespoły (tj.: wydajny czterordzeniowy procesor, szybki dysk SSD), co gwarantuje szybką i wygodna pracę nawet w sytuacji, kiedy baza badań pacjentów znacznie się powiększy. Edycja obrazów w nowym oprogramowaniu stała się łatwiejsza oraz bardziej intuicyjna. Warto dodać, że interfejs dostępny jest w języku polskim. Ważnym krokiem w architekturze systemu jest gotowość do pracy w środowisku DICOM, które integruje świat cyfrowej diagnostyki medycznej.
 
Poprzez wybór sond możecie Państwo dopasować Ultrasonograf EyeCubed™ do swoich potrzeb. Podstawową konfiguracją jest zestaw zawierający sondę A-scan biometryczną oraz B-scan 10 MHz. Moduł biometrii posiada wbudowany system rozpoznawania echa z automatyczną detekcją echa twardówkowego oraz algorytm weryfikujący prostopadłość echa względem struktur gałki ocznej. Sonda B-scan 10 Mhz jest jedyną sondą o akwizycji 25 klatek na sekundę, co w połączeniu z podglądem w rozdzielczości HD daje system otwarty, który w każdej chwili mogą Państwo rozbudować o swój aparat (np. o sondę A-scan standaryzowaną lub najwyższej klasy szerokokątny UBM).
 
Jeśli rozważają Państwo zakup ultrasonografu, warto pomyśleć o rozwiązaniu, które bezsprzecznie będzie inwestycją w przyszłość. Najwyższe standardy kontroli jakości oraz innowacyjna technologia uznanego australijskiego producenta powinny stać się dla Państwa najlepszym gwarantem zadowolenia z EyeCubed.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki EllexOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Czas na zmiany! Lasery okulistyczne Meridian Medical

U nas też zmiany – lasery Ellexa zastąpiły urządzenia szwajcarskiej firmy Meridian Medical.

Komentarz producenta - Oertli

The name Oertli stands for Swiss quality of the highest precision and reliability. We develop and produce our products exclusively in Switzerland, in the St. Gall Rhine Valley. These values are also very important to our business partners. For instance, we have been working for several years with the Swiss laser manufacturer Meridian Medical, which provides us with the Endo laser module in OS 4. 

Współpracujemy tylko z najlepszymi!

Miło mi podzielić się z Państwem dobrą wiadomością. Consultronix, od listopada 2020 r., jest przedstawicielem szwajcarskiej firmy Meridian Medical. Tym samym poszerzył i uzupełnił swoją ofertę laserów okulistycznych. 

Czy na pewno widzisz wszystko? Urządzenia SLO marki Optos

„Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, w ten sposób Antoine de Saint-Exupéry w „Małym Księciu” uczył nas, by na ludzi patrzeć sercem. Gdyby jednak nieco zmienić perspektywę i przeanalizować te słowa całkowicie dosłownie? Wtedy moglibyśmy stwierdzić, że patrząc, nie dostrzegamy tego, co jest najbardziej istotne. Taka sytuacja ma szczególne znacznie w diagnostyce medycznej. Przeoczenie danego symptomu może mieć konsekwencje dla zdrowia pacjenta. 

Okiem eksperta - urządzenia Optos

Badanie z urządzeniem Optos pozwala na uwidocznienie oraz utrwalenie w formie fotografii barwnej szczegółów dna oka. Jest to bardzo cenne narzędzie, dzięki któremu można diagnozować, śledzić efekty wdrożonej terapii oraz przede wszystkim rozpoznawać obecność patologii obwodu oka. Wynik badania można uzyskać bez potrzeby rozszerzania źrenic.