Dostęp do zawartości strony jest możliwy tylko dla profesjonalistów związanych z medycyną lub obrotem wyrobami medycznymi.

Nowości w Oertli

Autor:
Łukasz Mach

Ostatni rok był wyzwaniem dla całej branży medycznej. Również w okulistyce dało się odczuć skutki globalnej pandemii. Musieliśmy przekształcić funkcjonujące do tej pory schematy działań i dostosować je do nowych zasad. Nawet w szczycie pandemii serwisanci i inżynierowie aplikacyjni, rozumiejąc powagę swojej roli, pojawiali się w placówkach medycznych. Zachowując wszelkie procedury bezpieczeństwa sanitarnego, dbali o to, aby dostarczane urządzenia były sprawne, a przeszkolony personel mógł swobodnie wykonywać swoje zadania.

Wielu producentów w tym trudnym czasie postawiło na rozwój swoich produktów. Zrobili tak również inżynierowie firmy Oertli Instrumente AG, którzy wprowadzili innowacyjne rozwiązania i opracowali nowe akcesoria do swoich produktów. W ten sposób nie tylko zadbali o zwiększenie komfortu pracy operatorów, ale też otworzyli nowe możliwości postępowania podczas operacji.

Najciekawsze spośród wprowadzonych ulepszeń:

1. Wgłabiacz oświetleniowy – ViPer Jest to nakładka, która ułatwia pracę na peryferiach siatkówki. Pozwala na jednoczesne wgłabianie oraz oświetlenie zewnątrz – twardówkowe podczas interwencji w tylnym odcinku oka.

Czym charakteryzuje się ViPer? Do jego najważniejszych cech należą:

  • szybkie i łatwe mocowanie na endo illuminator;
  • praca bez odblasków oraz światła rozproszonego wstecz dzięki półprzezroczystemu materiałowi;
  • gładka powierzchnia nakładki niweluje ryzyko uszkodzenia spojówki oraz zapewnia doskonałą mobilność gałki ocznej;
  • dostarczany w standardzie z każdym zestawem do zabiegów witrektomijnych.

2. Elastyczny światłowód żyrandolowy Korzystanie z oświetlenia żyrandolowego pozwala na nieocenioną dwuręczną pracę podczas operacji witreoretinalnej. Często zdarza się, że oświetlenie tego typu jest niezbędne, a rozwiązanie trokarowe snap lock pozwala na szybkie i łatwe podłączenie oświetlacza żyrandolowego. Do tej pory w żyrandolach firmy Oertli chirurdzy manualnie dostosowywali zagięcie sztywnego przewodu według własnych preferencji. Inżynierowie ze Szwajcarii opracowali nowe rozwiązanie. Stworzyli w pełni elastyczne przewody żyrandolowe, pozwalające na znacznie większy zakres manipulacji oraz lepszy komfort pracy operatora.

3. Nowe kaniule olejowe 23G Ostatnią równie ciekawą propozycją są zestawy do podaży i ekstrakcji oleju wraz z nowo opracowanymi kaniulami. Rozwiązanie to zwiększa szybkość iniekcji oraz ekstrakcji oleju podczas zabiegów witrektomijnych. Kaniule dostępne są w dwóch wariantach: kaniula uniwersalna oraz kaniula typu snap lock.

Jakie korzyści niesie zastosowanie wspomnianych kaniul?

  • zwiększenie szybkości podaży i ekstrakcji oleju przez trokar;
  • oszczędność czasu podczas zabiegów witrektomijnych;
  • wybór między kaniulą uniwersalną a kaniulą typu snap lock według preferencji chirurga;
  • kaniula snap lock zapewnia stałe, bezpieczne podłączenie do trokaru;
  • kaniula uniwersalna do operacji 23/25/27G.

To jednak nie koniec nowości jakie planuje wdrożyć zespół Oertli. W najbliższym czasie producent zapowiada kolejne zmiany i innowacje. Szczegóły już w następnym wydaniu magazynu CX News. ♦

Autorzy
Łukasz Mach

Consultronix SA