Soczewki wewnątrzgałkowe Micro A 123 belgijskiej firmy Physiol to nowy standard wysokiej jakości soczewek oraz ich wyjątkowej łatwości implantacji. Micro A 123 to soczewki fabrycznie umieszczone w cartridgu, który po połączeniu z injectorem pozwala na bezpieczną implantację. Proces ten zapewnia wysoką aseptyczność zabiegu i czyni implantację soczewki wygodną i powtarzalną. Soczewka jest wszczepiana poprzez cięcie: 1.8-2.2 mm, co dodatkowo zmniejsza powstały podczas cięcia astygmatyzm.
Kolejną ważną cechą soczewki Micro A 123 jest jej dwuwypukła, asferyczna optyka, która indukuje negatywną aberrację sferyczną o wartość -0.11µ SA. Dzięki temu po zabiegu zostaje zachowana naturalna równowaga między kontrastem i głębią ostrości.
Na szczególną uwagę zasługuje również idealnie dobrana budowa soczewki: - Materiał: akryl hydrofilny o 25% stopniu uwodnienia, który nie powoduje olśnień (odblasków) tak często obserwowanych w soczewkach hydrofobowych. - 4 Haptyki: specjalnie zaprojektowany kształt daje 4-stopniową stabilizację i centrację w tylnej torbie soczewki. - Technologia 2-Step 3600: Soczewki Micro A 123 posiadają ostrą krawędź na całej powierzchni optycznej oraz haptycznej soczewki, zapobiegające migracją komórek na optykę. Ponadto 50 angulacja wzmacnia kontakt soczewki z tylna torbą, co zapobiega powstawaniu wtórnej zaćmy PCO. - Soczewka Micro A 123, standardowo posiada filtr UV, a wersja Micro AY 123 posiada również filtr światła niebieskiego, chroniący przed powstawaniem AMD.
Wszystkie te cechy sprawiają, że nowa soczewka Micro A 123 jest doskonałym rozwiązaniem w chirurgii zaćmy, dającym gwarancję wysokiej jakości. Soczewka ta spełnia wymagania zarówno pacjentów, którzy po operacjach chcą widzieć jak najlepiej, oraz okulistów, którzy mają możliwość dostępu do produktów nowoczesnych i bezpiecznych.
Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki Physiol
Drukuj artykuł Udostępnij:
Udostępnij
Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:
Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy.
„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy!
„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.
Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.
W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.