Oertli Novitrex3000

Autor: Antoni Bijak

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/27/2009

Tagi:

NovitrexX3000Światłowody do endoiluminacji w rozmiarach 23G oraz 25G wymagają specjalnego źródła światła. Zastosowanie bardzo jasnego i mocnego światła nie jest jednak dobrym rozwiązaniem! Zbyt duża jasność zmniejsza bowiem widoczność drobnych struktur. Ponadto, bardzo jasne białe światło, takie jak np. ksenonowe, może być szkodliwe dla siatkówki zarówno pacjenta jak i chirurga, a nawet prowadzić do oparzeń.

Chirurdzy witreoretinalni wymagają bardzo dobrej widoczności tkanek oraz membran z dobrym kontrastem. Aby to osiągnąć niezbędne jest źródło światła, nie tyle jasne co o właściwej temperaturze barwowej. Dlatego też Oertli opracowało oświetlenie „good Light”, które jest dobre w najszerszym znaczeniu tego słowa. Oświetlenie to ma bardzo starannie wybraną temperaturę barwową, a co za tym idzie zapewnia doskonałą widoczność, kontrast oraz bezpieczeństwo!

Źródło światła jest zintegrowane w module do witrektomii tylnej novitreX3000 w postaci dwóch w pełni niezależnych torów optycznych. Aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo, tor optyczny posiada wbudowane fi ltry odcinające promieniowanie o długości fali mniejszej niż 435 nm.

Oprócz oświetlenia endo, novitreX3000 oferuje również funkcje iniekcji/ekstrakcji wiskoelastyków oraz powietrza do wymiany gazowej lub tamponady.

Rozszerzenie systemu oS3 o moduł do witrektomii tylnej novitreX3000 daje następujące korzyści: - doskonałą widoczność tkanek oraz mebran, bardzo dobry kontrast dzięki nowoczesnemu oświetleniu, - bezpieczeństwo dla pacjenta oraz chirurga, - łatwość użycia, bez dodatkowych filtrów czy specjalnych ustawień, - dostępność dla wszystkich konfiguracji oświetlaczy: 20G, 23G oraz 25G, - zwarty system do chirurgii przedniego jak i tylnego odcinka oka.Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

RETeval® – rewolucja w elektroretinografii

Od ponad roku mam możliwość wykonywania elektroretinografii błyskowej (FERG) za pomocą nowego przenośnego aparatu RETeval firmy LKC Technologies (USA). Zintegrowana elektroda (tzw. pasek wskaźnikowy) w postaci naklejki na dolną powiekę eliminuje stres związany z kontaktem elektrody z okiem, nie przeszkadza w mruganiu, nie blokuje ruchów pacjenta w czasie adaptacji i znacząco zmniejsza ilość zakłóceń.

Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG

Abstrakt
Przedstawienie diagnozy trzech pacjentów pediatrycznych z chorobą monochromatyzmu czopkowego na podstawie testu S-cone ERG, zarejestrowanego przy pomocy urządzenia RETeval Complete.

Oczy Afryki

Do Polski powrócili wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio - polscy okuliści: Izabela Rybakowska, Ryszard Szymaniak i Maciej Matuszyński. Lekarze pracowali w prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek Szpitalu Misyjnym w Maganzo w Tanzanii. 

Usefulness of handheld electroretinogram system for diagnosing blue‑cone monochromatism in children

Orginalny artykuł autorstwa: Takashi Haseoka, Risako Inagaki, Kentaro Kurata, Shinji Arai, Yuri Takagi, Hiroko Suzuki, Akiko Hikoya, Kasumi Nishimura, Yoshihiro Hotta, Miho Sato, tłumaczony przez Paulinę Żurawską (Diagnostyka monochromatyzmu czopkowego u dzieci przy pomocy ręcznego ERG)

Okiem handlowca - ZSO

Diagnostyka Zespołu Suchego Oka to temat, który w ostatnim czasie mocno zyskuje na znaczeniu. W naszej ofercie pojawił się nowy rodzaj stacji diagnostycznej Visionix: model VX120+DE. Aparaty tej marki od lat znane są z multifunkcyjności. W ciągu zaledwie 90 sekund potrafią automatycznie wykonać wiele badań, takich jak: refrakcja, keratometria, aberrometria, tonometria, topografia, pachymetria, zdjęcia przekrojowe przedniego odcinka oka. Najnowsza wersja stacji diagnostycznej VX120+ DE daje dodatkowo możliwość diagnostyki Zespołu Suchego Oka.