Ramię G Biplanar - zobacz w dwóch płaszczyznach!

Autor: Paweł Katarzyński

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 4/50/2014

Biplanar
Uzyskanie optymalnych wyników badań jest determinowane przez dwa czynniki: profesjonalny, dobrze wyszkolony zespół medyczny oraz wsparcie zaawansowanego i innowacyjnego sprzętu medycznego. Takim właśnie systemem jest śródoperacyjne ramię G, czyli Biplanar firmy Swemac Imaging. 

Śródoperacyjne systemy RTG Biplanar z ramieniem G charakteryzują się podwójnym układem lampa – wzmacniacz obrazu. Są to jedyne na świecie aparaty umożliwiające równoczesną projekcję AP i LAT, bez konieczności zmiany położenia aparatu. Zdolność jednoczesnego obrazowania pola zabiegowego w dwóch płaszczyznach eliminuje konieczność przemieszczania aparatu podczas operacji, a tym samym pozwala na zmniejszenie zarówno czasu zabiegu jak i dawki promieniowania dla pacjenta. 

Głównym obszarem zastosowania aparatów jest ortopedia. Ponadto mobilny system jest idealny wszędzie tam, gdzie kluczowa jest dokładność i łatwość w pozycjonowaniu, czyli na przykład w neurochirurgii oraz implantacji rozruszników serca. Możliwość obrazowania w dwóch płaszczyznach umożliwia dokładniejsze pozycjonowanie implantów, co z kolei sprawia, iż zabieg jest bezpieczniejszy. Wózek z ramieniem G posiada zainstalowane dwa prostopadłe układy lampa – wzmacniacz obrazu, dzięki którym można w tym samym czasie uzyskać zarówno przednie jak i boczne projekcje. Konsola jest wyposażona w dwa 18” monitory, co daje możliwość oglądania w trakcie zabiegu symultanicznie obrazu z dwóch osi, lub jednoczesne wyświetlenie obrazu z jednej osi oraz podglądu na żywo. 

Dodatkowym atutem aparatu jest regulowana odległość SID pozwalająca na zwiększanie i zmniejszanie wolnej przestrzeni pomiędzy lampą a wzmacniaczem, dzięki czemu aparat pozwala na prace z większością stołów operacyjnych dostępnych na rynku. W systemie tym umieszczono 9” wzmacniacz obrazu, który umożliwia wykonywanie zdjęć bez użycia kaset. Aparatem steruje się za pomocą dwóch przełączników nożnych lub bezpośrednio z konsoli operatora. Jeden przycisk sterowniczy odpowiada za kierowanie jednym układem lampa – wzmacniacz, dodatkowo kolor sterownika jest taki sam jak kolor układu, za który odpowiada. Zastosowanie takiego rozwiązania eliminuje ryzyko omyłkowego uruchomienia niewłaściwego układu. 

Ramię G Biplanar spełnia najwyższe standardy opieki zdrowotnej windowane przez coraz większą potrzebę podnoszenia skuteczności, jakości oraz skutecznie dąży do skrócenia czasu trwania zabiegów. Tym samym będąc częścią wyposażenia gabinetu nie tylko zwiększy efektywność zespołów lekarskich, ale także zagwarantuje większe bezpieczeństwo pacjentom. 

W przypadku zainteresowania ofertą aparatów z ramieniem G Biplanar, zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.
 
Biplanar

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki SwemacImagingOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe. 

W CX News nr 4/50/2014 opublikowano również: