Siemens Multix Fusion - jeden aparat, dwa rozwiązania

Autor: Paweł Katarzyński

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 1/51/2015

Multix Fusion
Aparaty Multix Fusion, jak wskazuje swobodne tłumaczenie ich nazwy z języka angielskiego (ang. fusion: fuzja, połączenie), łączą w sobie kilka cech, które wychodzą naprzeciw wysokim oczekiwaniom jego użytkowników. Ideą przyświecającą tworzeniu aparatów było połączenie funkcjonalności, niskiej ceny, komfortu, łatwości obsługi, bardzo dobrej jakości obrazów, a także niskiej dawki promieniowania. 

W ofercie firmy Siemens znajdują się dwa aparaty kostno-płucne RTG Multix Fusion - analogowy oraz cyfrowy. Odmianę cyfrową od analogowej różni jedynie obecność detektora. Pozostałe parametry są identyczne dla obu systemów. Rozwiązanie to pozwala na rozbudowanie wersji w dowolnym momencie, bez konieczności poważnej ingerencji w konstrukcję aparatu. Aby zmienić wersję analogową w cyfrową należy jedynie dołożyć detektor oraz konsolę operatora. Dzięki temu użytkownicy mogą wybrać bardziej ekonomiczną wersję analogową, bez rezygnowania z wersji cyfrowej w przyszłości, kiedy będą dysponować nowymi środkami finansowymi. 

Aparat Multix Fusion wyposażony jest w zawieszenie sufitowe posiadające bardzo szeroki zakres ruchu pionowego, bo aż do 180 cm, co jest wynikiem niespotykanym w tej klasie aparatów. Rozwiązanie to pozwala na wykonywanie badań całego ciała w pozycji pionowej przy wykorzystaniu statywu. Dodatkowo, zestaw można poszerzyć o stół, który pozwala na wygodne pozycjonowanie pacjenta podczas wykonania zdjęć. 

lampa
W systemie zainstalowana jest również, sprawdzona już w innych systemach, lampa o bardzo wysokiej pojemności cieplnej – 2.4 MHU. Wersja cyfrowa posiada dodatkowo bezprzewodowy detektor komunikujący się z aparatem za pośrednictwem Wi-Fi oraz stację technika. Opcjonalnie można ją również zakupić z dwoma detektorami – wspomnianym już bezprzewodowym wielkości dużej kasety oraz drugim, kwadratowym (43 x 43 cm) zintegrowanym w statywie. Takie rozwiązanie zapewnia użytkownikowi dużą swobodę, komfort wykonywania badań, a także lepsze dopasowanie konfiguracji urządzenia do swoich potrzeb. Dla zwolenników bardziej tradycyjnych rozwiązań dostępna jest również wersja podstawowa z detektorami zintegrowanymi w stole i w statywie. 
  
Wszystkie wymienione zalety Multix Fusion dają możliwość dostosowania aparatu do wymagań inwestora, a dostępność dwóch wersji - cyfrowej lub analogowej, z możliwością rozbudowy do wersji cyfrowej w dowolnym czasie, daje bardzo duże spektrum konfiguracji. Siemens Multix Fusion jest idealny dla użytkowników poszukujących systemu najwyższej jakości, bez konieczności przekraczania budżetu. Jest doskonale dostosowany do oczekiwań w zakresie wydajności, szybkości, jakości obrazu, łatwości użytkowania, redukcji dawki, oraz uniwersalności. Wszystkie te cechy, w połączeniu z nienagannym wykonaniem, potwierdzają najwyższą jakość produktu firmy Siemens.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki SiemensOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe.