Stereotaxis - opinie użytkowników

Autor: Piotr Wawrzyńczyk

Kategoria: Diagnostyka obrazowa Artykuł opublikowano w CX News nr 1/51/2015

W poprzednim numerze opisywałem Mount Everest elektrofizjologii jakim jest system EPOCH Amerykańskiej firmy Stereotaxis. System nawigacji magnetycznej EPOCH jest już zainstalowany w wielu światowych ośrodkach w 29 krajach. Do tej pory przeprowadzono ponad 70 000 zabiegów na całym świecie. Głównym atutem systemu Niobe jest bezkonkurencyjna gwarancja bezpieczeństwa - 99.9% wykonanych zabiegów przeprowadzono bez komplikacji. 

Poniżej światowej sławy lekarze wypowiadają się na temat systemu NIobe: 
Poziom bezpieczeństwa technologii wykorzystywanej przez firmę Stereotaxis jest ogromny. Stabilność cewnika podczas poruszania się w trudnych lokalizacjach w sercu pacjenta daje mi przewagę w walce z arytmią. Dr Hetal Bhakta (Desert Regional Medical Center, Palm Spring, CA) 

Dzięki możliwości łatwej manipulacji cewnikiem średni czas wykonania procedury uległ skróceniu, co spowodowało zmniejszenie ilości ekspozycji fluoroskopowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku badania małych serc w procedurach pediatrycznych. Automat do nawigacji zmniejsza ryzyko i przynosi ogrom korzyści. Przy użyciu tego urządzenia praktycznie nie dochodzi do perforacji naczyń. Dr Tamas Szili-Torok (Erasmus University Medical Center, Rotterdam, Amsterdam) 

Średni czas promieniowania podczas mapowania wynosi tylko trzy sekundy. Dr Hiroshi Nakagawa (University of Oklahoma Health Sciences Center, Oklahoma City, OK) 

Cewnik jest bardzo miękki i praktycznie niezdolny do wykonywania perforacji najcieńszych ścian serca. Dr Reobert Schweikert (Akron General Medical Center, Akron, OH) 

Dla mnie nie ma wątpliwości, że konstrukcja robota firmy Stereotaxis sprawia, iż jest to idealne urządzenie dla osób, które chcą w pojedynkę podjąć się leczenia złożonej arytmii. Dr Gabriel Latcu (CHPG Monaco, Monaco) 
 
Epoch

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki StereotaxisOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Diagnostyka obrazowa:

„Ferrari” w GMM

General Medical Merate (GMM) jest na rynku medycznym już ponad 65 lat, czyli od roku 1953. Ze względu na wiek, plasuje się zatem między Lamborghini a Ferrari...

Elektroniczna dokumentacja medyczna czyli jak ugryźć ucyfrowienie RTG – nowości Rayence

Postęp, zmiany i innowacje to nieodłączne cechy intensywnie rozwijających się dziedzin nauki, technologii i medycyny. Inwestycje w nowe technologie są naturalną drogą zwiększenia przychodu i polepszenia jakości usług. Pomimo wynalezienia na początku lat 60-tych pierwszego detektora, umożliwiającego przechwycenie promieniowania w formie cyfrowej, wiele placówek w Polsce – ze względów finansowych – nadal korzysta z systemów analogowych.

Bezpieczeństwo pacjenta podczas zabiegów radioterapii

Choroby nowotworowe obok chorób układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z roku na rok zwiększa się zachorowalność na nowotwory, a w związku z postępem medycyny i jej możliwości diagnostycznych wzrasta także ich wykrywalność. Jest to powodem bardzo dużego wzrostu liczby pacjentów objętych leczeniem onkologicznym. Ważnym elementem procesu leczenia onkologicznego jest radioterapia wykonywana w seriach zabiegów, które wcześniej zostają szczegółowo zaplanowane tak, aby działania niepożądane i ewentualne uszkodzenia okolicznych dla guza tkanek były jak najmniejsze. 

Leczenie zaburzeń pracy serca - gwarancja bezpieczeństwa z systemem Epoch

Będąc dystrybutorem firmy Stereotaxis na Polskę bardzo nam miło jest przedstawić wyniki badań udostępnione przez Uniwersytet Medyczny Paracelcus na temat korzyści płynących ze stosowania systemu Niobe.