Technologia kluczem do sukcesu ASELight

Autor: Piotr Barański

Kategoria: Kompletacja Artykuł opublikowano w CX News nr 1/47/2014

Prawie rok temu przybliżałem Państwu modele lamp operacyjnych ASELight, porównując je do Audi. Dziś muszę przyznać, że popełniłem wielki błąd. Bo chociaż Audi to jedna z najlepszych samochodowych marek, to szwajcarskie lampy są produktami z jeszcze wyższej półki.

Przypomnę, że oświetlenie operacyjne ASELight powstaje w szwajcarskich zakładach ASETronics i tworzą je specjaliści od oświetlenia typu LED. Firma od wielu lat jest pionierem rozwiązań w zakresie oświetlenia elektroluminescencyjnego, produkując podzespoły dla takich marek jak HELLA, OSRAM czy DB. Kilka lat temu wprowadziła na rynek rodzinę lamp ASELight przeznaczonych dla medycyny. Od tego czasu produkt przeszedł szereg usprawnień i modyfikacji. Konsekwentnie piął się w górę notując z roku na rok coraz lepsze wyniki sprzedaży i zdobywał uznanie coraz szerszej rzeszy specjalistów branży medycznej.
 
 
Dr Salski
 
W naszej ofercie znajdziecie Państwo trzy podstawowe modele lamp o zróżnicowanym przeznaczeniu. Można je wygodnie dostosowywać do wymagań i zadań jakie mają spełniać. W tabeli zestawiliśmy podstawowe parametry, by przedstawić szeroki wachlarz możliwości oferowany przez producenta znad rzeki Aare.

Analizując tabelę łatwo można zauważyć, że lampy ASELight oferują wysokie parametry i funkcjonalność. Zapewne istotna dla wielu użytkowników jest możliwość zmiany temperatury barwowej w wyższych modelach, co pozwala operatorowi na dostosowanie barwy oświetlenia do rodzaju przeprowadzanego zabiegu lub swoich preferencji. Ważną cechą lamp jest również stosunkowo wysoki poziom odwzorowania barwy światła dziennego oraz czerwonego, które wynoszą około 98%. Absolutnym hitem, jednym z bardziej innowacyjnych i odróżniających od konkurencji parametrów, jest bezdotykowe sterowanie podstawowymi funkcjami lampy. Pozwala to na zmianę natężenia oświetlenia w każdym momencie zabiegu, przy zachowaniu najwyższych standardów aseptyki. Operator nie wchodzi w kontakt fizyczny z żadnym obiektem, zmienia jedynie ustawienia oświetlenia za pomocą zbliżeniowych sensorów ruchowych. W szwajcarskich lampach zastosowano także unikalny system obiegu ciepła, ograniczając jego emisję do absolutnego minimum. Zastosowanie, wielopoziomowej obudowy aluminiowej spowodowało, że pełni ona funkcję swoistego rozpraszacza ciepła (radiatora). Rozprowadzanie go równomiernie w przestrzeń powoduje minimalny wzrost temperatury powietrza w otoczeniu i nie zakłóca pracy nawiewu laminarnego.
 
 Tabela
 
Serdecznie zachęcam do wymiany oświetlenia na system ASELight. Szeroka wiedza szwajcarskich inżynierów zastosowana w rozwiązaniach dla medycyny gwarantuje doskonałą jakość oświetlenia pola operacyjnego. Ich użytkowanie z pewnością poprawi warunki pracy na każdej sali operacyjnej czy w gabinecie zabiegowym, a tym samym znacząco wpłynie na poprawę komfortu Państwa pracy.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki AsetronicsOstatnio opublikowane artykuły w kategorii Kompletacja:

Śląskie Centrum Medycyny Inwazyjnej – czyli inwestycja medyczna w Polsce

Jest rok 2008, spotyka się grupa lekarzy – liderów różnych specjalizacji medycznych, oraz osób zarządzających dużym publicznym szpitalem. Wieloletnie doświadczenia oraz wizytowanie zagranicznych szpitali, działających w różnych systemach, prowadzą do podjęcia odważnej decyzji – założenia spółki Advancemed sp. z o.o. Głównym zamysłem spółki jest prowadzenie szpitala nowoczesnego, zbudowanego i wyposażonego według najnowszych światowych standardów. 

Otwarcie pierwszej w Europie pediatrycznej sali hybrydowej

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie dzięki pomocy Fundacji Radia Zet zbudowano pediatryczną salę hybrydową, ratującą życie dzieci z wadami serca. To pierwszy tak niezwykły projekt w Europie.

Szpital z klocków, kilka słów o technologii modułowej

Budownictwo modułowe przebojem wchodzi na polski rynek. Coraz więcej budynków mieszkalnych, biurowych, czy też użyteczności publicznej powstaje w ten sposób. Technologia ta okazuje się szczególnie praktyczna w przypadku inwestycji medycznych. Nowości architektoniczne i sprzętowe pojawia-ją się tu bardzo często, a nacisk na skrócenie procesu inwestycyjnego jest ogromny. Nie do przecenienia jest, znaczące zmniejszenie uciążliwości prac budowlanych dla pacjentów i personelu szpitala.

Kraków wyprzedził Europę - pierwsza w Europie pediatryczna sala hybrydowa

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstaje pierwsza w Europie pediatryczna sala hybrydowa. Ten niezwykły projekt, realizowany dzięki środkom z Fundacji Radia ZET, ma szansę uratować życie wielu małym pacjentom oraz pozytywnie wpłynąć na dalszy rozwój kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej.

Nawiew laminarny unikalny system

Człowiek podczas swojego życia traci średnio 4 kg naskórka (około 1.5 g/dzień). Jego drobne elementy unoszą się w powietrzu, niosąc ze sobą bakterie pochodzące z naturalnej flory bakteryjnej człowieka. Takie cząsteczki (z ang. CFU, Colony Forming Units), znajdujące się na sali operacyjnej, stanowią poważne ryzyko zakażenia pacjenta. Dlatego też, współcześnie ogromną wagę przywiązuje się do ochrony pola operacyjnego przed zanieczyszczeniami. Istnieją dwa sposoby ochrony pacjenta przed CFU: szczelne ubrania oraz wydajny system wentylacji. Zazwyczaj na sali operacyjnej wykorzystuje się ich kombinację.