ToricaDiff® - podwójna moc w jednej soczewce

Autor: Agnieszka Gawin

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 1/61/2018

Platforma soczewek wewnątrzgałkowych Aspira® to sprawdzone i rzetelne wsparcie dla chirurgów okulistyki. Wartości, takie jak: stabilność materiału, najwyższe standardy produkcji, pewność i powtarzalność wszczepu ugruntowały pozycję marki w sektorze produktów premium. To dzięki temu polscy pacjenci, którzy mają szansę na wszczep soczewki Aspira® mogą cieszyć się doskonałym widzeniem bez zagrożenia wtórną zaćmą lub innymi powikłaniami.

Baza soczewek Aspira® oparta jest na stałej i sprawdzonej technologii implantu hydrofilnego, asferycznego. Soczewki posiadają ten sam kształt, układ haptenów i te same wymiary. Ponadto niezmienny jest również system implantacyjny oraz rozmiar cięcia. Wybór soczewki zaczyna się w miejscu, gdzie pacjent określa swoje wymagania, a lekarz konieczność dobrania dodatkowej funkcji, związanej z konkretną wadą wzroku.

Jeśli istnieje potrzeba korekcji astygmatyzmu, Aspira® otwiera wachlarz soczewek torycznych – Torica®-aA z bardzo szerokim zakresem dioptrażowym.

Dla osób z presbiopią dedykowana jest bezkonkurencyjna soczewka dyfrakcyjna – Diffractiva®-aA.
Fot. 1. Soczewka toryczno-dyfrakcyjna na platformie Aspiry®

Natomiast pacjent, który boryka się z astygmatyzmem i chciałby jednocześnie pozbyć się okularów do czytania, a tym samym zapewnić sobie komfort funkcjonowania w życiu codziennym, nie musi dokonywać wyboru pomiędzy soczewką dyfrakcyjną a toryczną. Firma HumanOptics przygotowała propozycję, która jest połączeniem soczewki Diffractiva® i Torica®. Optyka akrylowa, hydrofilna, wykonana w nanotechnologii z dziewięcioma pierścieniami dyfrakcyjnymi w części centralnej, co więcej gwarantuje idealne widzenie w każdym dystansie. Ponadto wykorzystanie sprawdzonych rozwiązań soczewek torycznych, gdzie osie pionowa i pozioma mają odrębne asferyczności, wolne od aberracji, zapewnia widzenie bez żadnych zniekształceń. Implant posiada bardzo wyraźnie zarysowane znaczniki osi oraz stabilny kształt.

Soczewka ToricaDiff® dzięki innowacyjnej budowie części dyfrakcyjnej, z addycją 3,5D i dziewięcioma pierścieniami dyfrakcyjnymi, zapewnia pacjentom doskonałe widzenie w każdym dystansie. Zastosowanie technologii lokalnej asferyczności na pierścieniach dyfrakcyjnych pozwala pacjentom cieszyć się widzeniem w dystansie pośrednim.

Dodatkowo materiał i sukcesywna redukcja stopni dyfrakcyjnych soczewki całkowicie eliminują odblaski, które mogłybyznacznie pogarszać widzenie, zwłaszcza zmierzchowe.
Rys. 1. Asferyczność dostosowana indywidualnie dla każdego stopnia dyfrakcyjnego

Będąc przy widzeniu zmierzchowym, warto w tym miejscu podkreślić, że optyka dyfrakcyjna soczewki zlokalizowana jest tylko w centrum po to, aby zapewnić ostre widzenie przy niedostatecznym oświetleniu. To właśnie wtedy część peryferyjna – refrakcyjna, umożliwia lepszą dystrybucję światła do oka, co przekłada się na wyraźniejszy obraz i większy kontrast.

Atutem platformy Aspira® jest możliwość samodzielnej kalkulacji soczewek. Wchodząc na stronę internetową: www.micro-transe.com, lekarz łatwo i szybko może wykonać obliczenie mocy każdej soczewki specjalistycznej. Po wpisaniu niezbędnych danych, system automatycznie kalkuluje wartości dla soczewek: Diffractiva®, Torica®, ToricaDiff®. Serwis specjalistów aplikacyjnych oferuje fachowe wsparcie w zakresie mocy soczewek i służy pomocą na każdym etapie kalkulacji, nawet tych niestandardowych.

Firma HumanOptics daje klientom szeroką gamę wyboru: od optymalnych soczewek podstawowych, po soczewki specjalistyczne „szyte na miarę”, dostosowane do indywidualnych oczekiwań i potrzeb pacjentów.

Więcej informacji na temat soczewek niemieckiego producenta znajdą Państwo na stronie www.consultronix.pl.

Więcej informacji na temat soczewka IOL, toryczno-dyfrakcyjna znajdziecie Państwo na stronie firmy CONSULTRONIX S.A.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki HumanOptics



Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Technologia SPECTRALIS SHIFT. Prędkość dostosowana do potrzeb

Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy. 

Odkryj jeszcze więcej. Nowe funkcje w ANTERIONIE®

„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy! 

Nowa odsłona MR Q. Premiera lasera YAG/SLT

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

Współczesna optometria. Zadania i kierunki rozwoju

Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.

Dodatkowa para oczu. Moje doświadczenie z USG SK MED

W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.