Zamienię ciebie na... Lepszy Model

Autor: Mariusz Jagiełowicz

Kategoria: Okulistyka Artykuł opublikowano w CX News nr 4/58/2016

„Facelifting” to słowo znane każdemu fanatykowi motoryzacji. Oznacza modernizację danego modelu, polegającą na wprowadzeniu korzystnych zmian w jego wyglądzie, bez istotnej ingerencji w technologię. Dlaczego o tym piszę? Otóż, jako wspomniany miłośnik motoryzacji, a także od roku zadowolony pracownik firmy Consultronix, mam przyjemność zaprezentować nową odsłonę obecnego od lat i dobrze znanego na polskim rynku stołu operacyjnego 500XLE firmy UESK-OSYS
 
500XLE 
 
Niemieccy inżynierowie włożyli wiele starań w zmianę jego estetyki i ergonomii, a także poprawę funkcjonalności. Stół można skonfigurować z niemalże dowolnym kolorem materiału, który w nowej wersji jest bardziej odporny na zarysowania. Ponadto mechanizmy elektryczne oraz bateria, która dotychczas nie była osłonięta, zyskały dodatkową, białą obudowę. Zmieniona została konstrukcja, dzięki której chirurg zyskuje więcej przestrzeni na komfortowe ułożenie nóg. Specjalne uchwyty potrzebne do transportu mogą być w dowolnym momencie zamontowane lub na sali operacyjnej zdemontowane, aby zwiększyć wygodę lekarza i pacjenta. Elektrycznie sterowany zagłówek, oparcie pleców i nóg, siedzisko oraz wysokość stołu są zasilane z wbudowanego akumulatora żelowego. Gwarantuje on długotrwałą żywotność mechanizmu, zapewniającą aż 30-40 zabiegów na jednym ładowaniu. Dodatkowo operator, dzięki zastosowaniu wielofunkcyjnego, unowocześnionego pilota, ma możliwość zaprogramowania ulubionych ustawień oraz szybkiego ich zastosowania. Chirurg może na bieżąco sterować wysokością stołu oraz zagłówka poprzez elektryczny sterownik nożny. Oprócz tego, stół posiada mechaniczną dźwignię hamulcową po każdej stronie stołu i kierunkową blokadę kół, umożliwiającą manewrowanie stołem tylko jednej osobie. Warto zwrócić uwagę, że dzięki zastosowaniu najwyższej klasy mechanizmów, udźwig wynosi aż 250 kg. Istotną zaletą 500 XLE jest możliwość rozbudowy o kolejne akcesoria, dzięki którym może w pełni spełniać potrzeby operatora. 

Analogii motoryzacyjnych znajdą tu Państwo zapewne więcej: niemiecki producent gwarantujący maksymalne bezpieczeństwo użytkowania, pełną swobodę oraz komfort pracy dla lekarzy, personelu, a w szczególności – pacjentów. Firma UESK-OSYS, dzięki ścisłej współpracy ze specjalistami, od lat produkuje najwyższej klasy okulistyczne stoły operacyjne, fotele do przewożenia pacjentów, dla operatora oraz dla asysty. Aby umówić się na „jazdę próbną”, serdecznie zapraszam do kontaktu i ustalenia terminu prezentacji.

Zobacz więcej artykułów związanch ze sprzętem marki USFK OSYS



Ostatnio opublikowane artykuły w kategorii Okulistyka:

Technologia SPECTRALIS SHIFT. Prędkość dostosowana do potrzeb

Heidelberg Engineering od lat wyznacza trendy w diagnostyce okulistycznej. Niedościgniona technologia śledzenia ruchu gałki ocznej, konfokalna optyka czy unikalne oprogramowanie każdego dnia wspierają lekarzy w podejmowaniu najtrudniejszych decyzji klinicznych. To jednak nie wszystko. Przed nami nowa generacja tomografów SPECTRALIS z technologią SHIFT. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny aparat OCT, który pozwala na zmianę prędkości skanowania, można wybrać spośród trzech: 20 kHz, 85 kHz i 125 kHz. Nowa architektura źródła OCT powstała, aby znaleźć równowagę pomiędzy jakością obrazu i szybkością badania w każdym indywidualnym przypadku. Możliwość zmiany prędkości skanowania pozwala na uzyskanie optymalnych jakościowo skanów, a także poprawia komfort i efektywność pracy. 

Odkryj jeszcze więcej. Nowe funkcje w ANTERIONIE®

„Uncover more!” – to hasło wprowadzające nową wersję oprogramowania dla platformy ANTERION przeznaczonej do obrazowania przedniego odcinka oka. Czy rzeczywiście oprogramowanie pozwoli użytkownikom jeszcze bardziej rozszerzyć możliwości diagnostyczne tej zaawansowanej platformy? Sprawdźmy! 

Nowa odsłona MR Q. Premiera lasera YAG/SLT

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” – ponadczasowe słowa wypowiedziane przez J. W. Goethego nieustannie inspirują inżynierów medycznych firmy Meridian Medical. Producent już w 1982 roku zaprezentował pierwszy na świecie dostępny komercyjnie laser Nd:YAG – Microruptor II. W tym roku premierę miał najnowszy model lasera MR Q SLT – udoskonalona wersja Microruptora bazująca na jego powtarzalności i skuteczności.

Współczesna optometria. Zadania i kierunki rozwoju

Słowo od redakcji: W związku ze zmieniającymi się potrzebami rynku okulistycznego i optycznego oraz postępem technologicznym w ostatnich latach rośnie znaczenie zawodu optometrysty. Dynamiczny rozwój tej profesji skłonił nas do przeprowadzenia rozmowy ze specjalistką w dziedzinie, dr Sylwią Kropacz-Sobkowiak, która opowiedziała nam o specyfice pracy optometrysty, bieżącej sytuacji optometrii w Polsce oraz o wyzwaniach, jakie stoją przed jej profesją na przyszłość.

Dodatkowa para oczu. Moje doświadczenie z USG SK MED

W praktyce każdego lekarza, a tym bardziej lekarza okulisty, niezawodny sprzęt jest kluczowy dla postawienia dokładnej diagnozy. Badania dodatkowe, uzupełniające i wspomagające te podstawowe, takie jak na przykład badanie przy lampie szczelinowej są wszechobecne w codziennej praktyce i stały się już jej niezbędną częścią. Jednym z takich badań dodatkowych w okulistyce jest ultrasonografia oczu. Od ponad pół roku mam przyjemność pracować na aparacie USG SK-3000A firmy SK MED. Na pierwszy rzut oka sprzęt wydaje się niepozorny ze względu na swój podręczny i kompaktowy rozmiar, jednak skrywa w sobie wszystkie elementy niezbędne w USG tj. świetną jakość obrazu oraz wiele bardzo przydatnych dodatkowych funkcji.